Jaké zkušenosti máte s Rynairem? Letím s nima poprové a nejradši bych to zrušil... Lze zrušit nějak rozumně letenku od nich, když od nákupu neuplynulo ani 24h? Jak je to s "příručníma" zavazadlama? Nikde to tam nemůžu najít. Jelikož jedu na Sardinii, tak budu mít sebou krémy apod. Nevyházejí mi to? Díky .

Ryanair - obecně

Založil(a) ve fóru Letecké společnosti

@Ales  nejak jsem nekoukal na par predchozich dotazu :-) Me potesilo ze letenku, za kterou jsem dal 26 euro a byla uz dvakrat vymenena mi nabidli  zdarma bez jakehokoliv doplatku vymenit za letenku ,ktera stala v dane chvili 1650 Kc  Prakticky jsem mohl operovat jen tim, co mi prislo na email ,ze byl odlet posunut o 2 a pul hodiny v mem pripade 

0 Citovat

zdejší příspěvky ukazují ,že řešit nějaké změny jsou jen pro silné nervy. Myslím, že všeobecné podmínky Ryanairu jsou o ničem a tak, jak jsem je našel na této stránce jsou neplatné,resp. mění se jak si Ryan vymyslí. V článku 10 se např. mluví, že lze  požádat o refundaci v případě úmrtí či vážné nemoci. Partnerka doložila vážnou nemoc lékařskou zprávou a odpověď, že na toto se refundace nevztahuje. Na dotaz o vysvětlení žádná odpověď. Zpráva byla psána česky, takže nezájem. u změny termínu, což je jediné přijatelné řešení, samozřejmě žádná vratka rozdílu peněz, naopak přirážka k již zaplacenému sedadlu. Zajímalo by mne, jestli i Wizzair je takový vyčuraný podnik. Příště raději busem, čas na to mám. Anebo pojištění storna přes nějakou naši pojišťovnu , nečíst jejich conditions bláboly.

0 Citovat

Nechci se zastavat Ryanairu ,obcas se nechovaji uplne koser ,ovsem dozadovat se neceho a dolozit zpravu v cestine neni zrovna to na co by musel Ryanair reagovat, dale v soucasne dobe se vymenuji letenky 2X bezplatne ,jen s doplatkem rozdilu ceny  i bez duvodu a jak je videt vyse z meho prispevku nekdy nabidnou i zmenu bez doplatku .pripadne neuctuji poplatek , a hlavne letenky zacinaji treba i na 5 eurech ,coz neni srovnatelne ani s cestou autobusem o vlaku ani nemluvim  

Jinak kazda low cost aerolinka ma sve podmiky ,ktere je treba cist pozorne , co pak takovy Smartwings ...tam se clovek nedomuze niceho, leda prostrednictvim soudu, Wizz zase nekdy nepusti v soucasne dobe do letadla , easyJet zmenil zavazadlovou politku , u Ryanairu jsem uz taky dostal 3x i 250 euro za zpozdeni nebo zruseny let (jeste pred covidem ) 

Vyse uvedenou situaci bych dolozil lekarskou zpravou v anglictine a zaslal primo na ustredi Ryanairu do Dublinu 

0 Citovat

Tak jsem právě koupil letenky za 600 PLN, Ryanair mi to nabízel s výhodným pevným kurzem za 3600 Kč, to jsem si nenechal vnutit, odškrtl jsem to a výsledná transakce má hodnotu 3 400 Kč.

0 Citovat

@mirjur ceskou kartou??… prave co jsem cetla, tak to lidem strhli i tak v Kc., ne v mistni mene.Ja bych rada kupovala v €, z Nemecka, ceskou kartou.

0 Citovat

Nevim ,ale mam pocit ,ze na karte nezalezi a zobrazi se ti cena v Eurech  a mistni mene  a mas moznost volby ,ale je dost mozne ,ze kdyz  to je v Eurech ze to funguje jinak , me treba kdyz platim irskou kartou letenky co jsou v Kc .tak mi to nabidne jak Eura tak Kc a tak jak pise mirjur je kurz FR mene vyhodny

0 Citovat

Záleží na kartě... Cena je uváděna v měně státu odkud se letí a pak je možné využít ten nevýhodný přepočet na měnu ve které je vedena karta. 

0 Citovat

mirjur napsal(a):

Tak jsem právě koupil letenky za 400 PLN, Ryanair mi to nabízel s výhodným pevným kurzem za 3600 Kč, to jsem si nenechal vnutit, odškrtl jsem to a výsledná transakce má hodnotu 3 400 Kč.

600 zł asi, co?

0 Citovat

@kvcr99: ano, 600PLN, díky za upozornění

andreko: ano, českou kartou, ale jak píše Honza Vidim, tak se vždy (alespoň jsem si nikdy nevšiml jiné možnosti) platí v měně státu odletu a možnost volby měny není, jen toho kurzu

0 Citovat

@mirjur takze kdyz je odlet z BER, cena je v €, zaplatim v € a prepocte mi to na Kc az banka? nebo se mi nauctujou rovnou Kc (protoze to je karta v Kc) prepocitane kurzem Ryanairu €/Kč?…. Uz jsem u nich nekolik let nic nekoupila, ale v diskuzich lidi psali, ze jim neztrhli €, tak jak bylo tesne pred platbou, ale rovnou koruny v tom nevyhodnem kurzu, takze prodelali i nekolik set korun… tedy neprobehla platba v uvedene mene statu odletu.

0 Citovat

Platíš v eurech, ale při placení pod údaji o kartě se zobrazí dotaz Chcete si přečíst více informací o našem garantovaném směnném kurzu?, který je potřeba rozkliknout a pak odznačit zaškrtávátko Doporučujeme zatržení nerušit. Viz obr. Pokud to neuděláš, budeš platit v Kč v kurzu Ryanairu, pokud to odškrtneš, přepočte ti to na Kč tvoje banka svým kurzem.


vystrizek.jpg

0 Citovat

Diky.

0 Citovat

Tak jeden zážitek, co vás pobaví, ale aktuálně mi to opravdu vtipné nepřijde. RA dneska odpoledne napsal, že nám ruší let z Bologni, který je zítra dopoledne. Než se jejich support, kde let jedině jde změnit, rozhoupal, obsažený byl i zítřejší let z Pisy. Vzhledem k takhle pozdní změně všechno vycházelo bizarně dráze nebo s přestupem v Londýně... kde i na přestup chtějí test, což je tady i Itálii taky drahé. Takže nečekaně poletíme... až ve čtvrtek z Bergama.

0 Citovat

Ale tak kompenzace by to mela pokryt.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Ale tak kompenzace by to mela pokryt.

 

Tak vzhledem k tomu, že možnosti návratu v úterý jsou už mimo místu a alternativy jsou noční přejezd autobusu ve středu, dvakrát přestupovat vlakem ve středu nebo stejně letět odněkud až ve středu odpoledne, tak jsme jenom zdarma změnili let. Mimochodem support na chatu RA má člověku pomoct - dokázali akorát říct "tenhle nejbližší let je obsazený" čili trhněte si nohou. Údajně je to kvůli stávce letištních zaměstnanců, o které ale měli ale vědět už tři dny. Tolik k tomu, jak se všichni snaží o obnovu turistického ruchu.

0 Citovat

Udajna stavka, muze byt vymluva, to proverte, protoze platit se jim za zruseni letu samozrejme nechce. Tohle se mi stat nekde s detma, to je nocni mura. 🙄 Muze byt nerentabilni let, tak ho spoji s dalsim, nekoho prebookuji, zbytek odpalkuji, starej se. Ja jsem takhle chtela kompenzaci zatim jen jednou, ale uspesne.

0 Citovat

Alena Svobodová napsal(a):

[citace="andreko"]

Ale tak kompenzace by to mela pokryt.

 

Tak vzhledem k tomu, že možnosti návratu v úterý jsou už mimo místu a alternativy jsou noční přejezd autobusu ve středu, dvakrát přestupovat vlakem ve středu nebo stejně letět odněkud až ve středu odpoledne, tak jsme jenom zdarma změnili let. Mimochodem support na chatu RA má člověku pomoct - dokázali akorát říct "tenhle nejbližší let je obsazený" čili trhněte si nohou. Údajně je to kvůli stávce letištních zaměstnanců, o které ale měli ale vědět už tři dny. Tolik k tomu, jak se všichni snaží o obnovu turistického ruchu.

[/citace

Berlin zitra rano  za 15 euro a podle meho by mozna zaplatili i vlak nebo bus do Prahy 

0 Citovat

Ona ta stávka je. Příšerný je jejich přístup, když to dají vědět až dvacet hodin před odletem a nedali nám šanci to řešit nějakým inteligentnějším  způsobem. Sami ani nedokázali nic navrhnout, nic informovat kromě dvou automatických zpráv. Svině čekali do poslední chvíle, jestli se odbory se zaměstnavatelem nějak domluví. Jako je to nedůstojné. A to my ještě nejsme v tak hrozné situaci, i když mluvit s někým od RA naživo, tak ho seřvu.

0 Citovat

mikir napsal(a):

[citace="Alena Svobodová"]

[citace="andreko"]

Ale tak kompenzace by to mela pokryt.

 

Tak vzhledem k tomu, že možnosti návratu v úterý jsou už mimo místu a alternativy jsou noční přejezd autobusu ve středu, dvakrát přestupovat vlakem ve středu nebo stejně letět odněkud až ve středu odpoledne, tak jsme jenom zdarma změnili let. Mimochodem support na chatu RA má člověku pomoct - dokázali akorát říct "tenhle nejbližší let je obsazený" čili trhněte si nohou. Údajně je to kvůli stávce letištních zaměstnanců, o které ale měli ale vědět už tři dny. Tolik k tomu, jak se všichni snaží o obnovu turistického ruchu.

[/citace

Berlin zitra rano  za 15 euro a podle meho by mozna zaplatili i vlak nebo bus do Prahy 

[/citace]

 

Tak to mě v tu chvíli ani nenapadlo. Nicméně už vidím, jak se s nima dohaduju o proplacení. To jízdné z Berlína taky už není pár kaček. Ale především měli sakra alternativy navrhnout sami, ne v téhle situaci zákazníkovi předhodit problém, který sám musí co nejrychleji vyřešit. Připadám si jak dobytek.

0 Citovat

Jen doporučení pro příště...neřešit tyto věci přes chat, ale ihned jim volat nebo dojet na nejbližší letiště na jejich přepážku a řešit tam. Nejen, že jsou tam kompetentnější, ale i je to rychlejší, než čekat půl dne na chatu, hlavně v případě stávky, kdy změnu potřebují vyřídit stovky lidí, a volná náhradní místa mizí ve vteřinách...

0 Citovat

Ona je to celkem bezna praxe ,ze  poslou pri zruseni  jen  sms nebo zruseni na email , ted v dobe covidu neni problem zmenit let i dvakrat   a pokud je let zrusen tak i vicekrat ,clovek si musi moznosti najit sam ,proplaceni busu z Dublinu do Corku nebyl problem mel jsem tehdy Brno -Stansted  a Stansted -Cork  oba lety zrusene  vymena za Praha -Dublin a jeste compenzace  jednoho letu ,protoze Brno Stansted vymeneno za Praha  Dublin  a  Stansted -Cork kompenzace   Jinak  pokud je domluva a prijmes let  porad  je mozne chtit 50 %  kompenzace  ,ale to uz  bylo davneji 

V dobe covidu jsem menil letenky uz celkem vicekrat a celkem dost spokojenost  ,pravda stavka je neco jineho 

0 Citovat

Tak scam se změnou letů zdarma dosáhl další úrovně. Oni tu zaplacenou částku neberou celkově, ale za jednotlivé segementy. Příklad máte v původní rezervaci zaplaceno 1000 Kč směr tam a 1000 Kč směr zpět, celkově 2000 Kč. Nový let vychází 500 tam a 1500 zpět, celková částka stejná jako předtím. Každopádně ten zmrd chce bratru doplatit 500 Kč. Směr tam bere jako 500-1000, tj. dopatek 0 a 500 Kč propadne do černý díry a směr zpět bere jako 1500-1000 a doplať 500. Fakt nemám slov k takovému chování. 

0 Citovat

Je treba kupovat jen jednosmerne lety a ty pak menit do vyse zaplaceneho a nemas  zadne ztraty :-) Ale ja vim, neni to koser ,ale na druhou stranu, kolik leteckych spolecnosti ti kazdou chvili nabidne letenky za 5-20 euro ? A kolik ti jich umozni dve vymeny zdarma jen s tim doplatkem ceny a obcas mas stesti a nechteji nic 

Ono mnoho jejich pravidel vyzniva casto v neprospech zakaznika .ale v celkovem objemu ,kdyz se v tom orientujes a litas s nima casto tak  na tom nejsi zle 

0 Citovat

Mikire, Wizzair. A skoro pořád 😂

0 Citovat

Je to mozne , priznam ze Wizz moc nesleduju ,jednak nelita z Irska , pak ma z meho uhlu pohledu prilis vychodni destinace ,vetsinou dobre lety jsou z Vidne ,pripadne  Polsko ,jejich zavazadlova politika je horsi nez u Ryanu a kontrola covidovych nesmyslu je rovnez horsi ,alespon jsem neslysel ze by Ryan nekoho nepustil do letadla o Wizzu jsem to cestl uz vicekrat,ale nebranim se. kdyby bylo neco zajimaveho ,nakonec jsem s nimi drive lital vic nez dnes , ale stejne u na klub slevu vetsinou vidim 10 euro za 5 si nepamatuju :-)

0